Raadsleden reflecteren

Tue 19 Jan 2010, 19:07 uur

Raadsleden Reflecteren


De politiek leeft weer. Dat bleek wel tijdens de commissievergaderingen van vorige week. Dinsdag toen wederom over Hofwijck werd gesproken. Stap voor stap komen betere woon- en werkomstandigheden voor de betrokkenen in beeld. Tijdens de vergadering van donderdag stond de aangepaste koop- en ontwikkelovereenkomst van ASC met de gemeente op de agenda. Maar niet alleen dat. Ook een initiatief van de heer de Blaey om ASC naar de Invliegfunnel te laten verhuizen. Daarmee werd het toch al moeizame proces volledig overhoop gegooid. Waarom werd niet duidelijk. De Blaey had keer op keer geroepen dat de Invliegfunnel goedkoper zou zijn. Dat wist hij absoluut niet waar te maken. Een ``nog onvoldragen voorstel`` zo typeerde zijn fractiegenoot het. Dat konden we onderschrijven.

PrO wil dat ASC verhuist. Nut en noodzaak zijn afdoende aangetoond. Dat vindt de rest van de raad ook. We hebben dat enkele jaren geleden besloten en dat besluit dient te worden uitgevoerd.

 

PrO vindt het ook akkoord dat ASC naar de Overveerpolder verhuist. Dit raadsbesluit moet, wij willen immers een betrouwbare overheid, worden uitgevoerd. De Invliegfunnel was en is nog steeds te duur, zo is al eerder aangetoond.

Wij willen dat dit besluit op een goede, correcte en zorgvuldige manier wordt uitgevoerd en hebben voorwaarden geformuleerd. Door zo te handelen laat de overheid blijken betrouwbaar te zijn. Bovendien voorkomen we hiermee veel tegenwerking. Door onze fractie is heel veel tijd gestoken in het bewaken van die zorgvuldigheid. Daarvoor hebben we bij de laatste bespreking vier moties ingediend die moeten worden nagekomen. Over het vermijden van de leveringsrisico´s, over het vermijden van de financiele risico´s door de eis van bankgaranties, over het garanderen van sociale woningbouw door huisvesting van dementerende bejaarden en over garanties voor de scouting. Zowel de scouting als de bankgarantie moet nog definitief worden geregeld.

Tenslotte de natuurwaarden in de Overveerpolder. De landschapsarchitect die door ASC is ingehuurd heeft de voetbalvelden in het weiland gesitueerd en de natuur langs het water, de bosschages en het struweel aan de rand van de Overveerpolderworden versterkt. Daar hechten wij aan.

 

Tim van Tongeren en Rob Braun

Raadsleden voor PrO